راز

نویسنده: روندابایرن
مقدمه : دکتر عیسی جلالی
جهت دانلود کلیک کنید
خلاصه کتاب: اثری است از روندا برن (روندا بایرن) (Rhonda Byrne) که در سال 2006 منتشر و چاپ شده است. بیش از 19 میلیون نسخه از این کتاب در سراسر جهان فروخته شده است و به بیش از چهل و شش زبان دنیا ترجمه شده است. جنجال های زیادی پیرامون آن وجود دارد و در برنامه‌های متعدد تلویزیونی درباره آن صحبت شده‌است. فیلمی نیز، به همین نام، ساخته شده است. این کتاب مبتنی بر قانون جذب است و مدعی ست که تفکر مثبت می‌تواند نتایجی مانند افزایش ثروت، سلامتی و شادی به همراه بیاورد که در نتیجه زندگی را تغییر دهد.
روندا برن نویسنده با تابعیت آمریکایی و استرالیایی متولد1945 این کتاب را در مورد راه های مثبت اندیشیدن و رسیدن به اهداف با تمرکز بر آنها نوشته است. او همچنین تهیه کننده مجموعه راز نیز است. در ادامه وی کتاب قدرت ، جادو و قهرمان را نیز به نگارش درآورد. وی در سال ۲۰۰۷ از سوی مجله تایم به عنوان یکی از ۱۰۰ نفر تاثیرگذار در دنیا معرفی شد.
قانون جذب (Law of attraction) یک قانون انتزاعی است و به طور خلاصه بیان می‌کند که هر آنچه در ذهن انسان تصور شود اعم از خوب یا بد، زشت یا زیبا در دنیای واقعی نمود خواهد یافت. سرعت و شدت به واقعیت پیوستن این تصویر ذهنی به شدت تمرکز روی آن موضوع و وضوح تصویر آن در ذهن بستگی دارد. در واقع خواسته‌هایی که تصور می‌شوند باید به گونه‌ای باشند که بتوان آنها را در ذهن حس و باور نمود. قانون جذب می‌گوید هر چه فکر کنی همان می‌شود.
در واقع قانون جذب یک قانون ثانوی است و قانون اصلی قانون ارتعاش است. به این صورت که هر چیزی که از انرژی ساخته شده باشد (البته به گفته فیزیکدانان بخش عظیمی از هستی را جسم تاریک تشکیل داده است که ماهیت آن هنوز مشخص نیست) مشابه خود را جذب می‌کند. هر چیزی در این دنیا دارای فرکانس مختص به خود است و وقتی انسان در مورد چیزهای مختلف اعم از پول، روابط خوب، سلامتی، فقر، روابط نابسمان، بیماری… تمرکز می‌کند همان‌ها را نیز جذب می‌کند و این از طریق ذهن و احساسات انسان امکان‌پذیر است.
این کتاب در ایران نیز در 100 صفحه به فارسی چاپ شده است و نسخه حاضر نیز با مقدمه ای از دکتر عیسی جلالی تقدیم شما خواهد شد.

 

3 دیدگاه. ارسال دیدگاه

 • پریسا درخشانی نیا
  24 مهر 1400 3:38 ب.ظ

  از سری کتاب هایی که به شدت توصیه میشه بخونید

  پاسخ
 • مهدی امینیان
  24 مهر 1400 5:02 ب.ظ

  کتاب راز اینروزها در هرکجا سرک میکشی یا در میان جمعی صحبتی میشه همه از راز میگن هرچند که توضیح کامل و جامعی ازآن نمیدهند ولی کاش زودتر بدست میامد و کنترل افکارمان را بدست میگرفتیم تا بهترینهارو بدست بیاریم افکار شاد بجای داشتن غم و پیدا کردن راه درست برا زندگی …..

  پاسخ
 • احمدرضا بهلولی
  26 مهر 1400 10:37 ق.ظ

  کتاب خیلی خوبیه. انگیزه بخشه. برخی جاهاش شاید از نظر ما عقلانی نباشه

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست

تماس با ما